نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

تلفن : 02186072486

برای اولین بار مکمل کاهش وزن گلوکومانان ثبت و وارد ایران شد

گلوکومانان ، شربت کاهش وزن ، Glucomannan ، قرص کاهش وزن ، قرص لاغری

غذا بخورید و لاغر بمانید

قوطی حاوی 42 عدد ساشه

تولید و بسته بندی در شرکت Krauterhaus آلمان ، برای اولین بار در ایران

مکمل کاهش وزن گلوکومانان

(کپسول درمان چاقی ) موثر در درمان یبوست محصول شرکت کراتر هاوس از کشور آلمان

معجزه لاغری بدون جذب در بدن

کاهش دهنده محسوس وزن بدن

کاهش دهنده اشتها

کاهش دهنده چربی خون

موثر در کنترل قند خون

موثر در درمان یبوست و افزایش حجم مدفوع

کاهش محسوس حجم معده پس از 3 دوره مصرف

چربی سوزی در بدن با کمک کاهش کالری ورودی به بدن

و جلوگیری از افزایش قند خون و

کاهش جذب چربی

احساس سیری طولانی مدت

Glucomannan بهترین مکمل برای کاهش وزن

 استفاده از بالون معده ، باندینگ معده ( رینگ دور معده ) ، جراحی بای پس معده ، جراحی اسلیو معده و .... به خودی خود تاثیر مستقیم در کاهش وزن بدن ندارند بلکه افراد با کمک این روشها کمک میکنند تا میزان غذای خود را بتوانند کاهش دهند. به عبارت دیگر در تمام روشهای عنوان شده حجم معده کوچک میشود و این باعث میشود تا شخص غذای کمتری مصرف کند. اگر فرد متقاضی حجم غذای خود را کاهش دهد ولی مصرف چربی ها ، قند ها ، نشاسته و ... را در همان وعده های غذایی ادامه دهد ممکن هست که خیلی روند کاهش وزن موثری نداشته باشد. تمام این روشها برای موثر بودن در کاهش وزن نیازمند یک رژیم غذایی برنامه ریزی شده نیز میباشند. بدون استفاده از رژیم های غذایی کم کالری تقریبا هیچ روش موثری برای کاهش وزن وجود ندارد. استفاده از مکمل های غذایی و یا روشهای ذکر شده در بالا صرفا در کاهش و کنترل وزن کمک کننده هستند. در شدیدترین روش که بای پس کردن معده میباشد اگر فرد متقاضی در وعده های کوچک شده غذایی خود از موادغذایی پر کالری مانند انواع چربیها و قند ها استفاده کند خیلی نمیتواند انتظار کاهش وزن محسوس داشته باشد.

مکمل لاغری گلوکومانان با خواص خود در کنترل سرغت جذب غذا  و نیز جلوگیری از جذب چربیها علاوه بر کاهش حجم معده در کاهش میزان کالری دریافتی بدن نقش موثری دارد. همچنین مصرف کننده میتواند میزان مصرف مکمل کاهش وزن گلوکومانان را در طول دوره های مصرف خود آرام کاهش دهد و با این روش به کاهش طبیعی حجم معده کمک کند.

مطالعات نشان داده معمولن روند چاق شدن و افزایش وزن در طول یک ماه بین 2 تا 3 کیلو میتواند باشد بعلاوه اینکه حجم معده نیز به آرامی افزایش پیدا میکند و روند چاقی را تسریع میکند.

بهترین مقدار کاهش وزن که احتمال برگشت پذیری آن کم باشد و ظاهر فیزیکی بدن را بتواند به حالت قبل از چاقی بازگرداند ماهانه بین 3 تا 4 کیلوگرم میباشد.

اگر در کنار روند کاهش وزن حجم معده کوچک نشود احتمال بازگشت چاقی بسیار زیاد میباشد. مصرف انواع داروهای چربی سوز که اکثراً تبلیغات تجاری هستند و احتمال دارد با تاثیر گذاری در متابولیسم بدن اثرات سوئی را نیز ایجاد کنند ، بر فرض اینکه در حذف قسمتهایی از چربی های ذخیره شده در بدن هم خیلی ناچیز موثر باشند ولی به دلیل عدم توانایی در کاهش حجم معده و کنترل نشدن حجم غذای ورودی به بدن خیلی نمیتوان از آنها تاثیر محسوس و برگشت ناپذیر را متوقع بود.

مکمل گلوکومانان با کنترل میزان چربی و قند در بدن بدون تاثیر گذاری مستقیم در متابولیسم بدن یکی از بهترین مکمل های غذایی جهت کاهش وزن میباشد. همچنین با کاهش میزان مصرف گلوکومانان در طول دوره های مصرف ، علاوه بر کاهش کاملا محسوس حجم معده نیاز به مصرف دائم مکمل گلوکومانان نیز نخواهد بود.

 

افرادی که در شرق آسیا هزاران سال از مواد غذایی و طب سنتی استفاده کرده اند ، از ریشه گیاه کنجاک ، که به نام گلوکومانان شناخته می شود ، استفاده می کنند .  شرق آسیا از کنجاک برای درمان آسم ، درد سینه ، سرفه ، فتق ، سوختگی و اختلالات پوستی استفاده می کنند. مطالعات روزانه و علمی نشان داده است که مصرف گلوکومانان می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش کلسترول خون ، بهبود متابولیسم کربوهیدرات ، کاهش تحریک روده ها و سالم تر شدن کولون میشود .در دهه های اخیر، گلوکومانان به عنوان یک مکمل غذایی به ایالات متحده و بازارهای اروپایی  معرفی شده است. گلوکومانان چیست؟ مکمل Glucomannan یک فیبر غذایی مفید ، محلول و قابل تخمیر است که از ریشه گیاه Konjac ، بومی آسیا  بدست می آید .

یکی از دلایلی که برخی از افراد ممکن است گلوکومانان مصرف می کنند ، وزن زیادشان یا داشتن یبوست دردناک است زیرا با مصرف گلوکومانان به وزن ایده آل میرسند و یبوست را رفع می کند . باجستجو در اینترنت در مورد "glucomannan Walmart" ، شما خواهید دید که فروشگاهی مانند Walmart ریشه گیاه کنجاک را به عنوان مکمل به فروش می رساند. حتی یک مکمل غذایی با نام تجاری لیپوزن که ماده اولیه سازنده اش گلوکومانان است .

اگر شما اضافه وزن دارید و از این به بعد میخواهید قواعد زندگی سالم و تغذیه سالم را رعایت کنید ممکن است به احتمال زیاد به وزن مناسبتان برسید اما با مصرف گلوکومانان این احتمال قوی تر خواهد شد . اگر نگران طعم مکمل گلوکومانان هستید باید به اطلاع برسانم مکمل گلوکومانان خوش طعم است . فیبری که از ریشه konjac بدست میاید دارای مزایای سلامتی شگفت آور بسیاری است. البته برای افراد که بیماری انسداد یا تنگی دریچه ورودی معده یا سابقه انسداد و تنگی مری دارند باید زیر نظر پزشک متخصص و با احتیاط مصرف نمایند.

اگر تابحال از مکمل گلوکومانان استفاده نکرده اید بیایید در مورد اینکه چرا باید از مکمل گلوکومانان استفاده کنیم به شما خوانندگان عزیز آگاهی هایی بدهم :

چند مورد از مزایای مکمل Glucomannan برای سلامت

 

 • کاهش وزن با مصرف مکمل گلوکومانان

 

ریشه Konjac دارای مقدار بسیار کم کالری ، اما دارای فیبر بسیار زیادیست . سبزیجات باید جزو رژیم غذایی شما باشد ، همچنین باید به طور منظم ورزش کنید. مصرف مکمل گلوکومانان به طور منظم ، می تواند به کاهش وزن کمک کند و باعث ایجاد احساس سیری یا کم اشتهایی شود . مکمل گلوکومانان سبب کاهش وزن و رسیدن به وزن مناسب و در دراز مدت سبب کاهش احتمال ابتلا به پوکی استخوان می شود. یکی از دلایل بروز بیماری پوکی استخوان در افراد ، وزن زیادشان است .

 • مکمل گلوکومانان ، پروبیوتیک طبیعی

غذاهای پروبیوتیک مطمئنا برای سلامت روده ضروری هستند. مکمل گلوكومانان ، مانند تمام پروبیوتیك ها ، از بخش فوقانی دستگاه گوارش عبور می كند و بدن نمیتواند به طور كامل آن را از بین ببرد. اما هنگامی که مکمل گلوکومانان به روده بزرگ برسد، مکمل گلوکومانان از طریق میکروافلور روده تخمیر می شود .

مکمل گلوکومانان مانند پروبیوتیک است که باکتری های مفید روده را تولید می کند. مطالعه ای که در سال 2008 منتشر شد نشان داد که مکمل گلوکومنان باعث افزایش غلظت مدفوع میشود . پروبیوتیک به طور کلی و همچنین پروبیوتیک های خاص مانند بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیل باعث افزایش غلظت مدفوع میشوند.

چرا پروبیوتیک مهم است؟ مصرف پروبیوتیک ها چه مزایایی دارد:

خطر کمتر برای بیماری قلبی عروقی

سالم ماندن سطح کلسترل

سلامت بهتر روده

بهبود هضم غذا

استرس پایین تر

تعادل هورمونی بهتر

عملکرد ایمنی بالاتر

جلوگیری از چاقی و افزایش وزن

 التهاب پایین و واکنش های خود ایمنی

 • مکانیزم مکمل گلوکومانان برای رفع یبوست

 

یبوست یک مشکل عادی است که به طور معمول ناشی از رژیم کم فیبر، کم آبی و کمبود ورزش است. مطالعات متعدد نشان داده است که گلوکومنان برای یبوست مفید است. هنگامی که مکمل گلوکومانان مصرف می شود ، به عنوان یک پروبیوتیک در سیستم شما کار می کند که برای ارتقای حرکات روده ، سالم و مفید است.

 

مکمل Glucomannan باعث عدم یبوست طبیعی می شود. بدین معنی است که مصرف آن می تواند مدفوع بزرگتر ایجاد کند که به راحتی از طریق روده بزرگ عبور می کند. همچنین مدفوع را وادرا میکند که از بدن دفع شود .

 

آزمایشات متعددی از سوی نوسوکور انجام شده که نشان می دهد مکمل گلوکومانان برای درمان یبوست موثر است. برای افراد مبتلا به یبوست، گلوکومانان و سایر مواد معدنی تشکیل گلوکومانان باعث تحریک روده طی 12 تا 24 ساعت مصرف می شوند. مطالعات نشان داده اند که سه تا چهار گرم گلوکومانان برای یبوست موثر است.

یک مطالعه در سال 2008 به طور خاص نشان داد که یک دوز منسجم از یک مکمل گلوکومانان موجب تحریک روده ها در بزرگسالان مبتلا به یبوست میشود و به میزان 30 درصد باعث بهبودی اکولوژی کلون می شود.

 • کاهش کلسترول با مصرف مکمل گلوکومانان

 

با 14 بار تجزیه و تحلیل سیستمی نشان داده شده است که استفاده از گلوکومانان تاثیر کلیدی بر کلسترول ، کلسترول LDL، تری گلیسیرید و همچنین وزن بدن و قند خون ناشتا دارد. با این حال ، کلسترول HDL یا فشار خون را تحت تاثیر قرار نداده است.

 

به طور خاص ، مکمل گلوکومانان در این مطالعات نتایج زیر شامل شد :

 

 •  کاهش دادن کلسترول با 19.3 میلی گرم / دسی لیتر.
 • LDL  کلسترول پایین با mg / dL 16
 • تری گلیسیرید پایین تر از mg / dl 11.1 است.
 • کاهش قند خون ناشتا با mg / dl 7.4

 

گلوکومانان به عنوان ماده فیبر محوری ، می تواند جذب کلسترول در روده را با جذب آب در دستگاه گوارش کاهش دهد. استفاده از گلوکومانان کلسترول خون شما را کم میکند.

 •  مکمل گلوکومانان به بیماران دیابتی کمک می کند

 

بیش از 20 مطالعه علمی در مورد گلوکومانان و دیابت وجود دارد که یکی از راه های کمک به بیماران دیابتی مصرف گلوکومانان است ، زیرا گلوکومانان تاخیر در روند تخلیه طبیعی معده را کاهش میدهد ، که این کاهش منجر به کمتر شدن جذب قند شده و سطح قند خون بعد از غذا دیگر افزایش ندارد.

 افراد مورد مطالعه که به طور معمول با یک رژیم کم چرب و دارو درمان می شدند، بیسکویت هایی با غنای فیبر کنجاک میخوردند . به طور کلی، محققان نتیجه گرفتند که علاوه بر این ، فیبر کوننیاکو به درمان مرسوم کنترل قند خون ، پروفایل چربی خون و همچنین فشار خون سیستولیک در بیماران دیابتی در معرض خطر بالا ابتلا به دیابت کمک سرشاری میکند . به نوبه خود ، محققان معتقدند ریشه گیاه کنجاک یا همان گلوکومانان می تواند اثربخشی درمان دیابت نوع 2 معمول را بهبود بخشد.

مطالعه دیگری 72 روزه بر روی افراد دیابتی نوع 2 که کنجاک را به مدت 65 روز مصرف کردند انجام شد. به طور کلی، نتیجه گرفته شد که غذای کنجاک در پیشگیری و درمان هیپرگلیسمی بسیار مفید است. هیپرگلیسمی یا قند خون بالا معمولا منجر به ابتلا به دیابت می شود. در این شرایط مقدار بیش از حد قند در خون جریان دارد.

به طور کلی ، گلوکومانان اگر از طریق دهان وارد بدن ما بشود و در رژیم غذایی خود ، گلکومانان را اضافه کنیم. ممکن است به کاهش کلسترول خون ، سطح قند خون و فشار خون در افراد مبتلا به دیابت منجر شود ، به همین دلیل آن را باید بخشی از یک برنامه رژیم غذایی دیابتی سالم بگنجانیم .

 با توجه به ظرفیت  بالای جذب آب مکمل گلوکومانان که تا 50 برابر حجم خود است ،  یک احسا س سیری مداوم به وجود می آورد . همانطور که توسط اداره ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) تأیید شده است ، گلوکومانان باعث کاهش وزن در رژیم غذایی کم کالری می شود .

 مصرف روزانه 3 گرم از گلوکومانان در 3 بخش در هر یک گرم در ترکیب با 1 یا 2 لیوان آب قبل از غذا در رژیم کم کالری منجر به از دست دادن وزن میشود. علاوه بر این مصرف روزانه ی 4 گرم گلوکومانان کمک به حفظ سطح طبیعی کلسترول در خون میشود ،  4 گرم روزانه به عنوان دوز روزانه توصیه میشود .

 

مکمل گلوکومانان :

 

 •  باعث احساس مداوم سیری میشود
 •  منجر به از دست دادن وزن میشود
 • باعث حفظ سطح کلسترول طبیعی در خون میشود
 •  تایید شده توسط (EFSA)

 دز توصیه شده : 3 بار روزانه 3 دقیقه قبل از غذا محتویات را درون یک لیوان آب (حداقل 200 میلی لیتر) به هم بزنید و سریع بنوشید .

 

مکمل های غذایی نباید به عنوان یک جایگزین برای رژیم غذایی متنوع و متعادل استفاده شوند و با یک سبک زندگی سالم نباید جایگزین شوند .

از دسترس اطفال دور نگه داشته شود . از دز توصیه شده ی روزانه بیشتر مصرف نشود .

در جای خشک دور از نور خورشید و دمای پایین تر از 25 درجه نگه داری شود.

وزن کل 126 گرم

 مواد تشکیل دهنده:

 Glucomannan (45%)

 bulking agent dextrose

 inulin , acidifier citric acid

 natural orange juice powder

 filler malto dextrin

 anti-caking agent silicon dioxide

 natural flavor

 vitamin B2

    per 100 g

% of RDA recommended daily dose

Per daily dose

(=3 sachets)

Per sachet

 

**

45 g

1,3 g

glucomannan

4.5 g

67 mg

6 mg

429

2 mg

Vitamin B2

مکمل گلوکومانان

 مکمل گلوکومانان یک فیبر گیاهی محسوب می شود که حاوی زنجیره های کربوهیدرات می باشد . در تماس با آب، گلوکومانان منبسط و می تواند تا 50 برابر وزن خود آب جذب (متورم) کند.

مکمل گلوکومانان نوعی ترکیب شیرین است که از ریشه گیاه بدست می آید.

مکمل گلوکومانان برای کاهش وزن و یبوست ،کمک به کنترل قند خون در بیماران دیابت نوع 2 و کاهش کلسترول بکار می رود.

مکمل گلوکومانان در معده و روده فعالیت می کند. این ماده با جذب آب تولید مدفوعی حجیم نموده که برای درمان یبوست موثر می باشد. این ماده همچنین با جذب قند و کلسترول از روده به کنترل قند و کلسترول خون کمک می کند.

پودر ، کپسول و قرص گلوکومانان به عنوان مکمل استفاده می شود. گلوکومانان برای یبوست ، از دست دادن وزن در کودکان و بزرگسالان ، دیابت نوع 2 ، کنترل قند خون و کاهش کلسترول استفاده می شود.

 مصرف روزانه حداکثر 4 گرم از مکمل گلوکومانان در 3 بخش در هرروز در ترکیب با 1 یا 2 لیوان آب قبل از غذا در رژیم کم کالری منجر به از دست دادن وزن میشود. علاوه بر این مصرف روزانه ی 4 گرم از محصول مکمل گلوکومانان کمک به حفظ سطح طبیعی کلسترول در خون میشود ، هر دو شرایط با نوشیدنیِ کاهش وزن گلوکومانان برآورده میشود .

مکمل گلوکومانان در چه بیماریهایی موثر است ؟

یبوست : تحقیقات علمی نشان داده اند که مصرف خوراکی گلوکومانان در کودکان و بزرگسالان موجب کاهش یبوست می شود.

دیابت : دریافت خوراکی گلوکومانان در بیماران دیابتی به کاهش قند خون، فشار خون و کلسترول خون کمک می کند.

کلسترول بالا : مطالعات نشان می دهند که دریافت گلوکومانان خوراکی موجب کاهش کلسترول در افراد دیابتی و یا غیر دیابتی خواهد شد.

عوارض جانبی مکمل گلوکومانان

حاملگی و شیردهی : هنوز شواهد کافی برای ایمن بودن مصرف گلوکومانان در بارداری و شیردهی وجود ندارد لذا بهتر است از مصرف این محصول در دوران بارداری و شیردهی پرهیز کرد.

دیابت : گلوکومانان ممکن است با کنترل قند خون تداخل نماید،  بنابراین بیماران  باید به دقت قند خون خود را کنترل نمایند در صورتیکه از این مکمل استفاده می کنند.

جراحی: گلوکومانان ممکن است با کنترل قند خون قبل و پس از جراحی تداخل نماید لذا باید مصرف گلوکومانان 2 هفته قبل از جراحی قطع شود.

تداخلات دارویی مکمل گلوکومانان

داروهایی که برای درمان دیابت بکار می روند می توانند با مکمل گلوکومانان تداخل داشته باشند چون مکمل گلوکومانان هم مانند داروهای ضد دیابت موجب کاهش قند خون می شود که در صورت مصرف همزمان مکمل گلوکومانان با داروهای ضد دیابت ممکن است با افت بسیار شدید قند خون مواجه شویم. از جمله داروهای ضد دیابت که با مکمل گلوکومانان تداخل دارند می توان به گلی بوراید ، پیوگلیتازون ، روزیگلیتازون ، انسولین ، کلرپروپامید ، گلی پیزید و تولبوتامید اشاره نمود.

در صورت مصرف فراورده های دارویی بهتر است که مکمل گلوکومانان یک ساعت پس ازمصرف فراورده های دارویی مورد استفاده قرارگیرد زیرا هر دارویی که از طریق خوراکی مصرف شود ، جذبش توسط مکمل گلوکومانان تحت تاثیر قرار می گیرد و کاهش می یابد.

دوز مناسب مکمل گلوکومانان برای مبتلایان به دیابت نوع 2 که کلسترول بالایی هم دارند روزانه 6-3 تا 6-10 گرم در روز می باشد.

چگونه مکمل گلوکومانان به از دست دادن وزن کمک می کند؟

گلوکومانان فیبر غذایی محلول در آب است.

مانند دیگر فیبرهای محلول، اعتقاد بر این است که برای ترویج کاهش وزن از طریق چند مکانیسم عمل می شود

این فیبر بسیار کم کالری است و فضای معده را اشغال کرده و سبب احساس پری (سیری) می شود در نتیجه سبب کاهش مصرف غذا در وعده غذایی بعدی می شود.

این تاخیر در تخلیه معده، به افزایش سیری کمک می کند و مانند فیبرهای محلول دیگر، جذب پروتئین و چربی را کاهش می دهد.

باکتری ها در روده از این فیبرغذایی تغذیه می کنند و آن را به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مثل بوتیرات تبدیل می کنند و در برخی از مطالعات حیوانی نشان داده شده است که برای محافظت در برابر افزایش چربی موثر است.

برخی مطالعات، ارتباط بین باکتری های روده و تغییر وزن بدن را نشان داده است. تصور می شود شبیه به اثرات فیبرهای محلول دیگر در کاهش وزن موثر باشد.

با این حال، گلوکومانان از دیگر الیاف محلول چسبناک تر بوده که موجب خصوصیت موثرو ویژه آن می شود.

مانند فیبرهای محلول دیگر، گلوکومانان در معده آب جذب می کند و به سیری کمک می کند. همچنین ممکن است از طریق چند مکانیسم سبب کاهش مصرف کالری و کاهش وزن می شود.

آیا مکمل گلوکومانان واقعاً موثر است؟

بررسی مکانیسم همیشه جالب است اما آنچه که ما واقعا می خواهیم بدانیم این است که آیا این مسائل منجر به از دست دادن وزن می شود؟

خوشبختانه، چندین کارآزمایی تصادفی کنترل شده درمورد مصرف مکمل گلوکومانان وجود دارد. این نوع از مطالعات "استاندارد طلا" برای آزمایش های علمی در انسان است.

در یک مطالعه روی 176 نفر مبتلا به اضافه وزن سالم و یک رژیم غذایی با کالری محدود، به صورت تصادفی با مصرف یک مکمل گلوکومانان و یا دارونما ( یک قرص ساختگی ) مورد مطالعه قرار گرفتند. سه مکمل گلوکومانان مختلف، با دوزهای مختلف مورد آزمایش قرار گرفت. در برخی الیاف دیگری نیز به آنها اضافه شده است.

نتایج بعد از 5 هفته نشان داد که از دست دادن وزن در گروه گلوکومانان به طور معنی داری بیشتر بود. چندین مطالعه موافق دیگر وجود دارد. که مصرف گلوکومانان به طور مرتب قبل از غذا باعث از دست دادن وزن متوسط در افراد مبتلا به اضافه وزن و چاق می شود.

این امر به ویژه هنگامی مؤثر است که با یک رژیم غذایی کاهش وزن همراه باشد تمام روش های کاهش وزن در ترکیب با رژیم غذایی کاهش وزن اثر بهتری دارد.

رژیم غذایی مناسب که انواع ویتامینها و پروتئین و چربیهای مفید را به بدن برساند در کنار مصرف گلوکومانان باید رعایت بشود. در غیر اینصورت مصرف کننده دچار سوء تغذیه میشود.

بیمارانی که مبتلا به اختلال در فشار خون ، تیروئید ، دیابت ، کم خونی ، بیماریهای قلب و عروق و .... بیماریهای خاص هستند و یا در حال مصرف دارو میباشند فقط میتوانند با مشورت و نظر پزشک متخصص داخلی اقدام به مصرف این محصول کنند.

دیگر مزایای سلامتی مکمل گلوکومانان

علاوه بر کاهش وزن ، مکمل گلوکومانان ممکن است تعدادی از عوامل خطر برای بیماری های قلبی را بهبود بخشد.

طبق یک بررسی سیستماتیک از 14 مطالعه ، مکمل گلوکومانان می تواند سبب کاهش کلسترول تام تا 19 میلی گرم ،  دسی لیتر میشود.

مکمل گلوکومانان می تواند سبب کاهش کلسترول LDL تا 16 میلی گرم  ، دسی لیتر میشود .

مکمل گلوکومانان می تواند سبب کاهش تری گلیسیرید تا 11 میلی گرم ،  دسی لیتر میشود.

مکمل گلوکومانان می تواند سبب کاهش قند خون ناشتا تا 7.4 میلی گرم ، دسی لیتر میشود و مکانیسم اصلی سبب کاهش جذب کلسترول در روده می شود.

با توجه به این مطالعات، اضافه کردن مکمل گلوکومانان به رژیم غذایی به طور بالقوه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

مکمل گلوکومانان محلول در آب با موفقیت در درمان یبوست استفاده می شود.

توجه: مکمل گلوکومانان می تواند سبب بهبود در چند عامل مهم بیماری ، از جمله  کلسترول LDL ، تری گلیسیرید و قند خون ناشتا شود.

مقدار مصرف و عوارض جانبی مکمل گلوکومانان

مکمل گلوکومانان برای کاهش وزن، دوز 1 گرم، 3 بار در روز کافی است.

در تماس با آب، گلوکومانان منبسط و می تواند تا 50 برابر وزن خود جذب کند . بنابراین، دوز توصیه شده از گلوکومانان در مقایسه با دیگر مکمل های غذایی پایین تر است.

گلوکومانان هیچ تاثیری بر کاهش وزن ندارند مگر این که قبل از غذا مصرف شود. توصیه های زمان بندی متغیر و از 15 دقیقه تا 1 ساعت قبل از غذا می باشد.

گلوکومانان به خوبی تحمل می شود و به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود.

با این حال، اگر گلوکومانان، قبل از رسیدن به معده گسترش یابد ممکن است سبب خفگی یا انسداد گلو و مری (لوله ی ورود غذا از دهان به معده ) می شود.

برای جلوگیری از این مشکل آن باید با 1-2 لیوان آب یا مایع دیگر خورده شود.

برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی خفیفی مانند نفخ،  نفخ شکم، مدفوع نرم و یا اسهال را تجربه کند اما این عوارض معمولا نادر است.

گلوکومانان نیز می تواند جذب داروهای خوراکی مانند سولفونیل اوره، یک داروی دیابت را کاهش دهد. لذا از مصرف این دارو حداقل 4 ساعت بعد یا یک ساعت قبل از خوردن گلوکومانان اجتناب شود.

با توجه به شواهد، گلوکومانان، مکمل کاهش وزن است. اما این مکمل لاغری یا تقریبا هر استراتژی کاهش وزن دیگر، به تنهایی موثر نیست.

تنها راه شناخته شده برای از دست دادن وزن در دراز مدت، این است که یک تغییر دائمی در شیوه زندگی خود داشته باشید.

نکته: گلوکومانان ممکن است کمک کند که راحت تر کاهش وزن پیدا کنید اما هیچ معجزه ای در آن وجود ندارد.

این مکمل کاملا بی خطر بوده و برای پشت میز نشین ها و کسانی که دچار کم تحرکی هستند مناسب است.

 

قیمت مکمل گلوکامانان مصوب سازمان غذا و دارو است.

 

مقالات مرتبط

تلفن : 02186072486

 

فاکس :86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

 

صفحه توییتر آویژه
صفحه فیسبوک آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه