نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

تلفن : 02186072486

نتیجه تحقیقات دانشگاه میشیگان آمریکا در رابطه با مکمل گلوکومانان

مکمل گلوکومانان یک فیبر غذایی محلول در آب است که از ریشه گیاه کنجاک (Amorphophallus konjac) استخراج شده است. گلوكومانان باعث ایجاد مدفوع بزرگتر می شود و به راحتی از طریق كولون عبور می كند و نیازمند فشار كمتری است و در نتیجه درد كاهش می یابد.

این گلوکومانان در رابطه با زیر مورد استفاده قرار گرفته است :

استفاده ازگلوکومانان برای درمان یبوست

دوز توصیه شده : 3 تا 4 گرم روزانه در آب ، و سپس مصرف یک لیوان آب اضافه تر

 گلوکومانان یک فیبر مکمل غذایی محلول در آب است که به عنوان یک ملین موثر در یبوست قابل استفاده میباشد .

گلوکومانان یک فیبر مکمل غذایی از ریشه گیاه کنجاک استخراج می شود. گلوكومانان مثل سایر منابع فیبر، مثل پسیلیوم و فنوگلپریگ ، به عنوان یک ملین حجم دهنده مدفوع در نظر گرفته می شود . یک آزمایش اولیه و چندین آزمایش دو سو کور، مشخص کرد گلوکومانان یک درمان مؤثر برای یبوست میباشد. دوز مصرفی روزانه گلوکومانان به عنوان یک ملین کننده موثر در درمان یبوست 3 تا 4 گرم میباشد . در افراد مبتلا به یبوست ، گلوکومانان و سایر ملین های دارای فیبر ، عموما به ایجاد حرکت روده در طی 12 تا 24 ساعت کمک می کنند.

استفاده از مکمل گلوکومانان در افراد دارای کلسترول بالا

دوز توصیه شده : 4 تا 13 گرم روزانه گلوکومانان یک فیبر مکمل غذائی محلول در آب است که نشان داده شده است به طور قابل توجهی منجر به کاهش کلسترول خون، کلسترول LDL و تری گلیسیرید و افزایش کلسترول HDL را نشان می دهد.

مکمل گلوکومانان یک فیبر که در رژیم غذایی باید محلول در آب شود و از ریشه گیاه کنجاک استخراج می شود. آزمایشات کنترل شده و دو سو کور نشان داده است که مکمل  گلوکومانان باعث کاهش کلسترول خون، کلسترول LDL و تری گلیسیرید ها و افزایش کلسترول HDL می شود.

استفاده از مکمل گلوکومانان برای سندرم مقاومت انسولین

دوز توصیه شده : 8 تا 13 گرم روزانه

مصرف مکمل گلوکومانان ممکن است باعث بهبود کلسترول خون و قند خون شما بشود.

گلوکومانان ، یک نوع فیبر مکمل غذایی است که ممکن است بسیاری از عوامل خطر (ریسک فاکتورها)  در افراد دارای IRS را کاهش دهد. یک آزمایش دو سو کور نشان داد که افراد دارای IRS مصرف 8تا13 گرم در روز از گلوکومانان ، کلسترول خون و قند خون آنها بهبود چشمگیری پیدا میکند. یکی دیگر از مطالعات دوسویه کور در افراد سالم نشان داد که مصرف 30 گرم در روز گوآرگام، که یک فیبری شبیه به گلوکومانان میباشد ، حساسیت به انسولین و فشار خون و قند خون، کلسترول و تری گلیسیرید ها را بهبود میبخشد .  توصیه می شود گوآرگام برای افراد دارای IRS مورد مصرف قرار بگیرد . در مطالعه دیگری، افراد چاق 8 تا 16 گرم در روز آدامس گوآرگام را برای 6 تا 12 هفته مصرف کرده ولی هیچ تغییری دربیمار دارای IRS ایجاد نکرد.

استفاده از مکمل گلوکومانان برای دیابت نوع 2

دوز توصیه شده : 500 تا 700 میلی گرم برای هر 100 کالری در رژیم غذایی

گلوکومانان، با تاخیر در تخلیه معده منجر به جذب تدریجی قند از غذا و حفظ قند خون در سطح پایین بعد از غذا می شود.

مکمل غذایی گلوکومانان فیبر محلول در آب است و از ریشه گیاه کنجاک (Amorphophallus konjac) که با ایجاد تاخیر در تخلیه معده موجب جذب تدریجی قند از مواد غذایی می شود. این اثر موجب کاهش سطح بالای قندخون بعد از یک وعده غذائی عادی میشود.

بر اساس مطالعات اولیه و کنترل شده بالینی ، میزان قند خون بعد از غذا در افراد مبتلا به دیابت کاهش یافته و کنترل کلی دیابت با رژیم های غنی شده با مکمل گلوکومانان بهبود می یابد. یک گزارش اولیه نشان داد که گلوکومانان ممکن است در دیابت و بارداری نیز موثر باشد. برای کنترل قند خون با کمتر 500 تا 700 میلی گرم مکمل گلوکومنان برای هر 100 کالری در رژیم غذایی با موفقیت در تحقیقات کنترل شده مورد استفاده قرار گرفت.

استفاده ازمکمل گلوکومانان برای مقابله با چاقی دوران کودکی

دوز توصیه شده : 2 تا 3 گرم روزانه

مکمل گلوکومانان ، باعث کاهش کالری میشود و روند مصرف  غذا را کند می کند و ممکن است فرایند جذب کالری از غذا را کاهش می دهد . افزایش مصرف فیبر در برنامه غذایی رژیمی و در کاهش وزن بسیار مفید است ، چرا که مصرف فیبر همراه با رژیم غذایی کالری را کاهش می دهد ، مردم با مصرف کالری کمتر احساس راحتی میکنند. استفاده از مکمل گلکومانان برای چهار ماه و 2 تا 3 گرم در روز ، در یک گروه از نوجوانان چاق در یک کارآزمایی کنترل شده موثر بود.اما در کارآزمایی کنترل شده دیگری اثرات قابل ملاحظه ای در مصرف روزانه 2 گرم گلوکومانان در مدت دو ماه یافت نشد

استفاده ازمکمل گلوکومانان برای مقابله با چاقی

دوز توصیه شده : بزرگسالان: 3 تا 4 گرم روزانه ؛ نوجوانان: 2 تا 3 گرم روزانه

مکمل گلوکومنان، یک عامل پرکننده معده است ، باعث کاهش وزن در بزرگسالان میشود.

اضافه کردن 3 تا 4 گرم در روز مکمل گلوکومانان به رژیم غذایی ، با محدودیت یا بدون محدودیت کالری، باعث کاهش وزن در بزرگسالان چاق شده است، مصرف 2 تا 3 گرم مکمل گلوکومانان در روز در گروهی از نوجوانان چاق در یک آزمایش کنترل شده موثر بود.

استفاده ازمکمل گلوکومانان برای بیماری دایورتیکولار

گلوکومانان یک فیبر غذایی محلول در آب است. یک مطالعه نشان داد افراد مبتلا به بیماری دیورتیکولار پس از مصرف گلوکومانان علائم بیماری در آنها کاهش پیدا کرده است.

مکمل گلوکومانان از ریشه گیاه کنجاک (Amorphophallus konjac) گرفته شده است. یک کارآزمایی بالینی نشان داد که تقریبا یک سوم تا نیمی از افراد مبتلا به بیماری دیورتیکولار پس از مصرف گلوکومانان علائم بیماری دیورتیکولار را کاهش یافته دیدند. مقدار گلوکومانانی که به عنوان ملین در این بیماران موثر است 3-4 گرم در روز است.

استفاده ازمکمل گلوکومانان برای هیپوگلیسمی

مکمل گلوکومانان یک فیبر غذایی است که برای مصرف باید در آب حل شود. افزودن گلوکومانان به وعده غذایی باعث جلوگیری از هیپوگلیسمی در بزرگسالانی که سابقه عمل جراحی قبلی معده داشتند.

گلوکومانان از ریشه گیاه کنجاک (Amorphophallus konjac) گرفته شده است. در یک آزمایش ، اضافه کردن 2.6 تا 5.2 گرم از گلوکومنان به غذا باعث جلوگیری از هیپوگلیسمی در بزرگسالانی که جراحی معده داشتند ، شد .

استفاده ازمکمل گلوکومانان برای دیابت نوع 1

مکمل گلوکومانان تاخیر در تخلیه معده ایجاد میکند و منجر بهکاهش اشتها و جذب تدریجی قند از حداقل مواد غذایی مصرف شده میشود و احتمالا میتواند منجر به کاهش مصرف انسولین برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 می شود.

مکمل گلوکومانان یک فیبر رژیم غذایی محلول در آب است که از ریشه گیاه کنجاک (Amorphophallus konjac) گرفته شده است. مکمل گلوکومانان باعث تخلیه با تاخیر معده می شود که منجر به جذب  تدریجی قند مواد غذایی می شود.

در آزمایش تحقیقاتی در رابطه با مصرف گلوکومانان در کودکان مبتلا به هایپوگلاسپی ناشی از بیماری " سندروم دان " نتایج قابل ملاحظه ای شد .

این اثر می تواند باعث کاهش سطح قند بالای خون پس از وعده غذایی شود. مکمل گلوکامانان میتواند نیازهای انسولین را برای بیماران دیابتی نوع 1 کاهش دهد، اما برای آزمایش این امکان تحقیق انجام نشده است.

Constipation

3 to 4 grams daily in water, followed by a second glass of water

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that has shown to be effective as a bulk-forming laxative.

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that is derived from konjac root. Like other sources of fiber, such as psyllium and fenugreek, glucomannan is considered a bulk-forming laxative. A preliminary trial and several double-blind trials have found glucomannan to be an effective treatment for constipation. The amount of glucomannan shown to be effective as a laxative is 3 to 4 grams per day. In constipated people, glucomannan and other bulk-forming laxatives generally help produce a bowel movement within 12 to 24 hours

 

 

High Cholesterol

4 to 13 grams daily

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that has been shown to significantly reduce total blood cholesterol, LDL cholesterol, and triglycerides, and to raise HDL cholesterol.

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that is derived from konjac root. Controlled and double-blind trials have shown that supplementation with glucomannan significantly reduced total blood cholesterol, LDL cholesterol, and triglycerides, and in some cases raised HDL cholesterol. Effective amounts of glucomannan for lowering blood cholesterol have been 4 to 13 grams per day.

 

 

Insulin Resistance Syndrome

8 to 13 grams daily

 

Taking a glucomannan fiber supplement may improve blood cholesterol and blood sugar.

 

Glucomannan, a type of water-soluble dietary fiber, may reduce many risk factors in people with IRS. A double-blind trial found that 8–13 grams per day of glucomannan significantly improved several measures of blood cholesterol control and one measure of blood glucose control in people with IRS. Another double-blind study of healthy people found that 30 grams per day of guar gum, a fiber similar to glucomannan, improved insulin sensitivity and many other components of IRS, including blood pressure and blood glucose, cholesterol, and triglycerides, leading the authors to recommend guar gum for people with IRS. However, in another study, obese people taking 8–16 grams per day of guar gum for 6–12 weeks did not experience any change in insulin sensitivity.

 

 

Type 2 Diabetes

500 to 700 mg per 100 calories in the diet

 

Glucomannan delays stomach emptying, leading to more gradual sugar absorption and lower blood sugar levels after meals.

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber derived from konjac root (Amorphophallus konjac)that delays stomach emptying, leading to a more gradual absorption of dietary sugar. This effect can reduce the elevation of blood sugar levels that is typical after a meal. After-meal blood sugar levels are lower in people with diabetes given glucomannan in their food, and overall diabetic control is improved with glucomannan-enriched diets, according to preliminary and controlled clinical trials. One preliminary report suggested that glucomannan may also be helpful in pregnancy-related diabetes. For controlling blood sugar, 500 to 700 mg of glucomannan per 100 calories in the diet has been used successfully in controlled research.

 

 

Childhood Obesity

2 to 3 grams daily

 

Glucomannan, a type of fiber, dilutes calories, slows down the eating process, and may make people feel more full despite eating fewer calories.

 

Increased fiber intake is thought to have potential benefit in a weight-loss program since dietary fiber dilutes calories, slows down the eating process, and may make people feel more full despite eating fewer calories. However, research on using fiber in the treatment of childhood obesity has focused on using fiber supplements rather than comparing low- and high-fiber diets. Supplementation for four months with 2 to 3 grams per day of a bulking agent called glucomannan, was effective in a group of obese adolescents in one controlled trial, but another controlled trial found no significant effect of 2 grams per day for two months.

 

 

Obesity

Adults: 3 to 4 grams daily; adolescents: 2 to 3 grams daily

 

Supplementing with glucomannan, a bulking agent, has promoted weight loss in overweight adults.

Supplementing with 3 to 4 grams per day of a bulking agent called glucomannan, with or without calorie restriction, has promoted weight loss in overweight adults, while 2 to 3 grams per day was effective in a group of obese adolescents in another controlled trial.

 

 

Diverticular Disease

Refer to label instructions

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber. One study found that people with diverticular disease had reduced symptoms after taking glucommanan.

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that is derived from konjac root (Amorphophallus konjac). A preliminary clinical trial found that approximately one-third to one half of people with diverticular disease had reduced symptoms of diverticular disease after taking glucommanan. The amount of glucomannan shown to be effective as a laxative is 3–4 grams per day.

 

 

Hypoglycemia

Refer to label instructions

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber. In one trial, adding glucomannan to a meal prevented hypoglycemia in adults with previous stomach surgery.

 

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber that is derived from konjac root (Amorphophallus konjac). In a preliminary trial, addition of either 2.6 or 5.2 grams of glucomannan to a meal prevented hypoglycemia in adults with previous stomach surgery. A trial of glucomannan in children with hypoglycemia due to a condition known as “dumping syndrome” produced inconsistent results.

 

 

Type 1 Diabetes

Refer to label instructions

 

Glucomannan delays stomach emptying, leading to more gradual sugar absorption and possibly lowering insulin requirements for people with type 1 diabetes.

Glucomannan is a water-soluble dietary fiber derived from konjac root (Amorphophallus konjac). Glucomannan delays stomach emptying, leading to a more gradual absorption of dietary sugar. This effect can reduce the elevation of blood sugar levels that is typical after a meal. This could lower insulin requirements for type 1 diabetics, but no research has been done to test this possibility.

تلفن : 02186072486

 

فاکس :86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

 

صفحه توییتر آویژه
صفحه فیسبوک آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه