نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

تلفن : 02186072486

مزایای ویتامین C برای بدن

ویتامین C  ، پوست سالم و تشکیل کلاژن

 

یک مطالعه مهم که بیش از 4000 زن در سن 40-74 سال داشتند، دریافتند که مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند احتمال ظاهر شدن چین و چروک پوست و خشکی پوست را کاهش میدهد و به طور طبیعی باعث کند شدن پیری میشود . ویتامین  C در بدن برای تشکیل یک پروتئین مهم برای پوست ، تاندون ها ، رباط ها و رگ های خونی استفاده می شود. این کمک می کند تا زخم شما را بهبود بخشد و آن را بافت اسکار ایجاد می کند.

حتی شواهدی وجود دارد که استفاده از کرم پوست ویتامین C می تواند میزان و مدت قرمزی پوست را پس از اقدامات آرایشی پوست مانند چروک و حذف اسکار کاهش دهد. نگهداری پوست سالم از طریق رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها یک راه مهم برای پیشگیری از سرطان پوست است.

ویتامین C جذب مواد معدنی را بهبود می بخشد

 

بدن برای جذب مواد مغذی از درون مکمل ها یا غذا نیاز به ویتامین C دارد ، ویتامین C را میتوان با خوردن مکمل ویتامین C یا همان کپسول ویتامین C جذب کرد ، ابتدا باید مواد مغذی را با خوردن مواد غذایی و یا مکمل هایی که مصرف می کنید به سیستم گوارش وارد کنید و سپس آنها را به جریان خون خود جذب کنید.

سپس سلول های بدن این ویتامین ها و مواد مغذی را جذب می کنند و به بدن کمک می کنند تا التهاب و بیماری کاهش یابد. مصرف ویتامین C همراه با آهن باعث افزایش میزان آهن در بدن بزرگسالان و کودکان می شود ، مکملهای ویتامین C بهتر است درونشان آهن هم باشد مانند کپسول ویتامین C با زینک که کمبود آهن بدن را هم جبران میکند .

کاهش خطر نقرس با مصرف ویتامین C

 

ویتامین C با کاهش خطر نقرس مرتبط است ، که نقرس یک نوع بیماری دردناک از نوع آرتروز است که عمدتا انگشت شست پا تحت تاثیر قرار می گیرد . انگشت شست پا ، سفت و ملتهب و دردناک می شود به علت اسید اوریک اضافی که منجر به کریستال های تشکیل شده در مفاصل می شود .

در مطالعه طولانی مدت مردان بالای 40 سال که بین 1000 تا 1499 میلی گرم ویتامین C در روز مصرف می کردند، خطر ابتلا به نقرس به میزان 31 درصد کاهش یافت . شرکت کنندگان که بیش از 1500 میلی گرم ویتامین C در روز مصرف کرده اند ، تقریبا فقط نیمی از خطر نقرس را تجربه می کنند. این در مقایسه با افرادی است که مکمل ویتامین C را مصرف نکرده اند.

ویتامین C ، مبارزه با مضرات رادیکال آزاد

 

ویتامین C یکی از آنتی اکسیدان های بسیاری است که می تواند در مقابل آسیب های ناشی از مولکول های مضر به نام رادیکال های آزاد، و همچنین مواد شیمیایی سمی و آلاینده ها مانند دود سیگار محافظت کند.

رادیکال های آزاد می توانند به توسعه بیماریهای خطرناک مانند سرطان ، بیماری های قلبی و بیماری آرتریت کمک کنند. رادیکال های آزاد هنگامی ایجاد می شوند که بدن شما غذا را تجزیه می کند یا هنگامی که شما در معرض دود ، تنباکو یا تابش تشعشعات مضر قرار می گیرید.

ویتامین C ، مبارزه با سرما و گلو درد

 

مدتهاست که همه متوجه شده اند که ویتامین C باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما میشود . ویتامین C نقش مهمی در تقویت توانایی بدن برای مبارزه با سرماخوردگی و ویروس دارد. شما می توانید روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C برای مبارزه با سرماخوردگی و 4000 میلی گرم در روز برای خلاص شدن از سرمایی که در بدن شما است.

شواهد خوبی نیز وجود دارد که مصرف ویتامین C برای سرماخوردگی و آنفلوانزا می تواند خطر ابتلا به عوارض این بیماریها مانند پنومونی و عفونت های ریه را کاهش دهد.

ویتامین C سیستم ایمنی تحت فشار استرس را بهبود می بخشد

 

بعضی از افرادی که استرس زیاد دارند ممکن است سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شود ،تحقیقات نشان داده ویتامین C برای این گونه افراد مفید است تا سیستم ایمنی بدنشان تقویت شود .

با توجه به این که استرس در جامعه ما در میان اکثر مردم شایع شده است، مصرف کافی ویتامین C می تواند به عنوان یک راه حل ایده آل برای کنترل سلامت جامعه باشد.

ویتامین C سیستم ایمنی تحت فشار استرس را بهبود می بخشد

 

بعضی از افرادی که استرس زیاد دارند ممکن است سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شود ،تحقیقات نشان داده ویتامین C برای این گونه افراد مفید است تا سیستم ایمنی بدنشان تقویت شود .

با توجه به این که استرس در جامعه ما در میان اکثر مردم شایع شده است، مصرف کافی ویتامین C می تواند به عنوان یک راه حل ایده آل برای کنترل سلامت جامعه باشد.

ویتامین C خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش میدهد

 

یک مطالعه نشان داد افرادی که دارای بالاترین غلظت ویتامین C در خون هستند 42٪ پایین تر نسبت به افراد دیگر با غلظت ویتامین C کمتر در خون در خطر ابتلا به سکته مغزی قرار میگیرند . به همین خاطر است که افرادی روزانه میوه و سبزیجات زیاد میخورند خیلی کمتر خطر سکته مغزی آنها را نسبت به افرادی که سبزی و میوه در روز کم میخورند ، تهدید میکند .

ویتامین C عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد

 

خوردن ویتامین C به عنوان بخشی از رژیم غذایی ممکن است عملکرد فیزیکی و قدرت عضلانی شما را بهبود بخشد . این گفته به خصوص در افراد مسن درست است. مصرف مکمل های ویتامین C می تواند باعث افزایش مصرف اکسیژن در طول تمرین ورزشی شود و برخی مطالعات نشان داده اند که می تواند فشار خون را کاهش دهد.

استفاده از ویتامین C قبل از ورزش های سنگین مانند دو ماراتون ممکن است از عفونت های تنفسی فوقانی جلوگیری کند . ویتامین C نیز می تواند عملکرد ریه ها و تنفس را بهبود بخشد .

یافته شده است که مصرف دوزهای 1000 تا 2000 میلی گرم ویتامین C در روز ممکن است باعث کاهش تولید هیستامین ها شود ، هیستامین ها موجب التهاب در افراد مبتلا به آسم می شود و بنابراین ویتامین C به بهبود علائم آسم کمک میکند.

تلفن : 02186072486

 

فاکس :86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

 

صفحه توییتر آویژه
صفحه فیسبوک آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه