Krauterhaus Sanct Bernhard ، آویژه تجارت فارمد ، مکمل دارویی ، قرص لاغری ، کپسول ویتامین
شرکت آویژه تجارت فارمد

فروش مستقیم از داروخانه سودمند و ارسال رایگان از داروخانه سودمند

موبایل ( پاسخگویی سریع فروش و مشاوره 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) : 09012589134

داروخانه سودمند ساعت 16 الی 21  : بزرگراه یادگار امام ، پایین تر از خیابان آزادی ، تقاطع خیابان هاشمی ، ضلع شمال غربی

  مشاوره و فروش : 86072181 -  86072170

درمان درد زانو

تمرینات تقویت زانو و تسکین درد

ورزش چگونه می تواند به زانو کمک کند، و حرکت های ورزشی که شما باید سعی کنید برای تقویت زانو انجام دهید.

 

   ورزش یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای کمک به زانوی خود از آن استفاده کنید. همچنین ورزش به حفظ و تقویت عضلات کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که با افزایش نسبتا جزئی در قدرت عضلاتی که در امتداد جلو ران قرار دارند می توانید به کاهش خطر استئوآرتریت زانو و پیشرفت آن و کاهش درد کمک کنید. ورزش همچنین می تواند برای سایر اشکال آرتریت مفید باشد، زیرا باعث تقویت عضلات می شود که از مفصل حمایت می کنند. علاوه بر این ورزش خطر آسیب زانو را کاهش دهد و اگر شما نیاز به جراحی زانو داشته باشید، سرعت بهبودی بهد از جراحی  را افزایش می دهد. همچنین ورزش  و اقدامات محافظه کارانه مناسب می تواند مانع نیاز بیمار به عمل جراحی بشود.

 

روش های کاهش دهنده و موثر در درمان درد زانو

 

چه راهی را امتحان کنید اگر داروهای خوراکی تسکین دهنده به اندازه کافی موثر نیستند و شما نمی خواهید تحت عمل جراحی قرار بگیرید:

هنگامی که داروهای خوراکی درد زانو را تسکین نمی دهند و  شما کاندیدای عمل جراحی زانو نیستید ، یکی از روش های تزریق و یا استفاده از مکمل های درمانی ممکن است به کاهش درد زانو و مفاصل شما کمک کند.

 

مکمل های اسید هیالورونیک اسید هیالورونیک تزریقی به داخل مفاصل زانو تزریق می شود تا به طور طبیعی اسید هیالورونیک در بین مفاصل قرار گیرد. در مفصل سالم، هیالورونیک اسید به عنوان جذب آب و روان کننده عمل می کند، به این ترتیب مفاصل می توانند به راحتی یکدیگر را حرکت دهند. با این حال، به نظر می رسد در افراد مبتلا به استئوآرتریت تولید اسید هیالورونیک کاهش پیدا کرده است. تزریق آن به مفصل ممکن است درد و التهاب را کاهش دهد. تزریق ها به مدت سه یا پنج هفته به صورت هفتگی بسته به بسته بندی محصول تجویز می شوند. ابتدا باید مقدار کمی از مایع مفصلی برداشته شود تا محل برای تزریق اسید هیالورونیک ایجاد شود.

تزریق کورتیکواستروئید - پزشکان گاهی کورتیکواستروئیدها را به طور مستقیم به مفصل زانو برای تسکین درد و التهاب تزریق می کنند. مزایای آنها ممکن است از چند روز تا بیش از شش ماه به طول بینجامد. در حالی که تزریق با هدف مسکن بودن انجام می شود و هیپگونه آثار درمانی جهت بهبود مفاصل ندارد. آنها بدون خطر هم نیستند. تزریق مکرر این دارو به زانو ممکن است در حقیقت به از کار افتادگی غضروف بیانجامد.

آرتروسنتز - همچنین به عنوان آسپیراسیون مایع مفصلی نامیده می شود، آرتروسنتز باعث حذف مایع مشترک از طریق یک سوزن توخالی وارد شده به فضای مشترک زانو، می شود. اگر چه هدف حذف مایع مفصلی از زانو معمولا برای انجام آزمایش در آزمایشگاه انجام می شود اما حذف این مایع اضافی نیز می تواند درد و تورم را کاهش دهد. پزشکان اغلب پس از بیرون کشیدن مایع، از همان محل که با سوزن سوراخ کرده و مایع حذف شده بود، تزریق کورتیکواستروئید به مفصل زانو را برای بهبود درد و کاهش التهاب انجام می دهند.

اوزون تراپی - اوزون یا ازن تراپی روشی است که با تزریق اوزون انجام می شود و با افزایش جریان خون درمفصل ومهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود.. اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود .اوزن تراپی روش درمانی تقریبا جدید است و در ایران نیز برای بیماران استفاده می شود. هزینه و قیمت ازون تراپی به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار بستگی دارد.اوزون درمانی در بعضی بیماران مفید است ولی در بعضی بیماران موثر نیست.

داروها برای درمان درد زانو و آرتروز

 

آنچه در مورد بسیاری از داروهای مورد استفاده برای مشکلات زانو باید بدانید.

 

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی: در این دسته بیش از ده دارو مختلف وجود دارد که بعضی از آنها بدون نسخه تجویز می شوند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا NSAID ها برای کمک به کاهش درد و التهاب آرتروز و آسیب ها استفاده می شود. آنها برای همه انواع آرتریت استفاده می شوند.

 

داروها برای درمان درد زانو و آرتروز

 

عوارض جانبی درد و یا مسکن ها، بخش مهمی از درمان برای بسیاری از مشکلات زانو هستند. اگر درد زانو به علت نوع التهابی آرتریت باشد، ممکن است داروهای دیگر برای کنترل بیماری در زانو و جاهای دیگر بدن شما ضروری باشد. دارو استفاده شده عمدتا بستگی به شرایط خاص یا فرم آرتریت شما دارد. انواع داروهایی که معمولا در درمان آرتریت ( درد مفاصل مانند زانو درد و گردن درد )  استفاده می شود عبارتند از:

 

مسکن ها: داروهای ضد درد یکی از رایج ترین داروها برای بسیاری از انواع آرتروز است. آنها همچنین ممکن است برای از بین بردن درد بعد از آسیب زانو و جراحی استفاده شود. بر خلاف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، یا NSAID ها، که هر دو درد و التهاب را هدف قرار می دهند، مسکن صرفا برای تسکین درد طراحی شده است. به همین دلیل، ممکن است برای افرادی که به علت آلرژی و مشکلات معده قادر به مصرف داروهای ضدالتهاب نیستند، استفاده شود. مسکن ها همچنین یک انتخاب مناسب، و احتمالا امن تر، برای افرادی هست که آرتریت باعث درد انها است نه التهاب.البته مصرف مسکن با کاهش درد عاملی است که باعث وارد آمدن فشار بیشتری به مفاصل مشکل دار خواهد شد.

کورتیکواستروئیدها : این داروهای سریع عمل، شبیه هورمون کورتیزون ساخته شده توسط بدن می باشد که برای کنترل التهاب استفاده می شود. اگر التهاب زانو ناشی از یک نوع التهاب سیستمیک آرتریت باشد، پزشک ممکن است کورتیکواستروئیدهای خوراکی را نیز تجویز کند. ( این دارو ها به دلیل عوارض زیاد خیلی وصیه نمی شوند. )

داروهای تسکین دهنده بیماری ضد روماتیسم: داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری (DMARDs) داروهایی هستند که به آرامی به منظور تغییر مسیر بیماری های خودایمنی کار می کنند. DMARD های مختلف ممکن است برای تعدادی از اشکال مختلف آرتریت مفید باشند از جمله آرتریت روماتوئید، لوپوس، اسپاسم عضلانی و آرتروز پسوریازیس.

داروهای نقرس : برخی داروها برای نقرس برای کاهش میزان اسید اوریک در خون طراحی شده اند تا از حملات بعدی درد و التهاب مفصلی جلوگیری شود. بقیه هم برای کاهش درد و التهاب بعد از یک حمله حاد طراحی شده اند. بسیاری از افراد مبتلا به نقرس هر دو نوع دارو را مصرف می کنند.

اصلاح کننده های پاسخ بیولوژیکی : جدیدترین دسته داروهایی که برای آرتریت روماتوئید و چندین نوع التهابی آرتریت استفاده می شوند، عوامل بیولوژیکی هستند. در حال حاضر هشت مورد از این عوامل در اداره غذا و داروی تایید شده است. هر کدام یک گام در روند التهاب را بدون سرکوب تمام سیستم ایمنی بدن ، متوقف می کند. علاوه بر آرتریت روماتوئید، بعضی از عوامل بیولوژیکی ممکن است در آرتریت نوجوانان، اسپاستیلیت انکیلوز و آرتروز پسوریازیس استفاده شود.

کپسول خوراکی اسید هیالورونیک مکمل غذایی (کپسول هیالورونان) : بیماری آرتریت نوعی بیماری مفصلی است که سبب ساییدگی و درد مفاصل می شود . علائم این بیماری شامل تورم ، درد در هنگام حرکت مفصل و خشکی مفاصل در هنگام صبح می باشد . معمولا در این نوع بیماری ، غلظت هیالورونیک اسید در مفاصل کم می شود. این ماده سبب لغزنده شدن سطح غضروف شده و با کاهش آن نیز ، درد در بیمار بیشتر می شود. هیالورونیک اسید در کاهش درد و مشکلات ناشی از بیماری آرتریت بسیار موثر است.هیالورونیک اسید به عنوان ماده تقویت کننده مفاصل مورد توجه قرار می گیرد. کپسول هیالورونیک اسید حاوی ویتامین C ،  نسبت به محصولات مشابه در بازار دارای  قدرت تاثیر پذیری بالاتری بوده و مصرف آن برای بیماران مبتلا به آرتریت ، درد مفاصل و دیابتی توصیه می شود.

جراحی زانو

 

جایگزینی زانو، آرتروسکوپی، سایر گزینه های جراحی برای مشکلات زانو.

 

هنگامی که درد توسط سایر روش های درمان بهبود نمی یابد، بسیاری از مردم عمل جراحی زانو را بهترین راه برای بهبود خود انتخاب می کنند.

 

تعویض کامل مفصل : شايع ترين جراحي زانو، جايگزيني کامل زانو است که يک روش جراحي است که مفصل زانو را برداشته و با پروتزي از جنس فلزي، سراميکي و / يا پلاستيک جایگزین می شود. مفاصل مصنوعی زانو شایع ترین مفاصل جایگزین شده است. تعویض مفصل زانو گزینه ای است برای زمانی که آسیب غیرقابل جبرانی به زانو و عملکرد آن وارد شود و موجب درد دائمی می شود که توسط درمان های محافظه کارانه فقط مقداری کاهش می یابد.

آرتروسکوپی : آرتروسکوپی یک عمل جراحی کم تهاجمی است که با استفاده از وسایل خاص و باریک از طریق برش های کوچک در پوست،  روی زانو انجام می شود. جراحی آرتروسکوپی می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

 

• برای حذف یا تعمیر منیسک پاره شده

• برای ترمیم رباط صلیبی پاره شده

• برای خارج کردن قطعات پاره شده غضروف مفصلی

• برای برداشتن پوشش مفصلی ملتهب (سینووکتومی)

 

در حالی که آرتروسکوپی زانو یک روشی است که برای بسیاری از افراد مفید است، بحث بر سر مفید بودن یا نبودن برخی از روش های آرتروسکوپی هنوز وجود دارد.

 

استئوتومی : اگر آسیب به زانوی شما عمدتا به یک قسمت محدود شود، پزشک شما ممکن است عمل جراحی به نام استئوتومی را توصیه کند. در یک استئوتومی، جراح استخوان ها را بازسازی می کند و آنها را مجبور می کند وزن و فشار خود را از قسمت آسیب دیده زانو بردارند. در انجام این کار می تواند به کاهش درد و بهبود عملکرد کمک کند، به ویژه برای کسی که آماده جایگزینی کامل مفصل زانو نیست. یک استئوتومی نیز ممکن است برای اصلاح زانو شکسته که به درستی بهبود پیدا نکرده است، کمک کند.

در نهایت به نظر می رسد مصرف کپسول خوراکی اسید هیالورونیک مکمل غذایی (کپسول هیالورونان ) یکی از بهترین و موثرترین روش های کاهش درد و التهاب طبیعی در کلیه مفاصل بدن می باشد. مصرف یک تا دو دوره کپسول مکمل خوراکی اسید هیالورونیک تاثیر کاملا محسوس در کاهش درد و التهاب مفاصل مخصوصاً مفصل زانو و مهره های گردن نشان داده است.

صفحه توییتر آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه فیسبوک آویژه

فروش مستقیم از داروخانه سودمند و ارسال رایگان از داروخانه سودمند

موبایل ( پاسخگو سریع مشاوره و فروش 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) :

09012589134

 مشاوره و فروش : 86072181 -  86072170

فاکس : 86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

آدرس شرکت آویژه : تهران ، خیابان میرزای شیرازی ، خیابان فریدون نژادکی پلاک 32

داروخانه سودمند ساعت 16 الی 21  : بزرگراه یادگار امام ، پایین تر از خیابان آزادی ، تقاطع خیابان هاشمی ، ضلع شمال غربی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

طراحی و پشتیبانی توسط گروه فنی مهندسی همگام

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

آویژه تجارت فارمد