موبایل ( مشاوره و فروش مستقیم از داروخانه سودمند و پارسینا به سراسر کشور 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) : 09012589134

 نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

تلفن مشاوره و فروش مستقیم از داروخانه به سراسر کشور : 02186072181 - 02186072170 - 02186072193

تزریق هیالورونیک اسید برای درمان بیماران استئوآرتریت

اتصالات مانند چرخ دنده ها هستند . اگر اتصالات به خوبی روغنکاری شوند ، بهتر کار می کنند . در یک مفصل سالم ، یک ماده ضخیم به نام مایع سینووییل ، روانکاری مفاصل را فراهم می کند ، به طوری که استخوان ها در برابر یکدیگر قرار می گیرند . مایع Synovial به عنوان یک جذب شوک عمل می کند . در افراد مبتلا به استئوآرتریت یک ماده حیاتی در مایع سینوویال به نام هیالورونیک اسید کمتر می شود . از دست دادن اسید هیالورونیک به درد و سفتی مفصل کمک می کند.

 

این سوال را مطرح می کند: آیا اضافه کردن  اسید هیالورونیک علائم استئوآرتریت را برطرف می کند؟ تزریق اسید هیالورونیک (همچنین به عنوان ویسکوزپپلمها شناخته می شود) توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان استئوآرتریت زانو تایید شده است ، حتی برخی از پزشکان از این درمان در سایر مفاصل مانند کمر و مفصل استفاده کرده اند. در حالی که مطالعات تزریق اسید هیالورونیک بعضی اوقات نتایج ناامید کننده ای نشان میدهد ، بسیاری از پزشکانی که استئوآرتریت را درمان می کنند ، می گویند که وزن شواهد علمی و تجربه بالینی خود نشان می دهد که یک ضربه در زانو می تواند برای برخی از بیماران امراض قابل توجهی ایجاد کند . علاوه بر این ، تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی نشان می دهد که اسید هیالورونیک ممکن است تاثیری بیشتر از روانکاری مفاصل و غضروف انجام دهد .

هیالورونیک اسید یک جایگزین برای داروها ضد التهابی در درمان بیماری استئوارتریت

ایده استفاده از اسید هیالورونیک برای درمان استئوآرتریت ابتدا 70 سال پیش توسط اندر A. Balasz دانشمند مجارستانی پیشنهاد شد. در سال 1987، درمان های هیالورونیک اسید در خارج از کشور استفاده می شد، هرچند اولین ویسکوزپلیتین موجود در ایالات متحده، هیالگان، تا 10 سال آینده توسط FDA تایید نشد. در حال حاضر 5 نوع درمان اسید هیالورونیک برای استئوآرتریت زانو در این کشور وجود دارد. هیالگان، همراه با Orthovisc، Supartz و Synvisc از یک ماده اولیه شگفت انگیز ساخته می شوند: خروس یا مرغ. Euflexxa از باکتری های مشتق شده است.

 

تزریق هیالورونیک اسید یکی از روش های درمانی است که پزشکان ممکن است در زمانی که بیمار دیگر قادر به کنترل درد استئوآرتریت با ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ( NSAID ) نیست، یا بیمار نمی تواند این داروها را تحمل کند به دلیل عوارض جانبی داروهای ضدالتهابی مانند خونریزی معده و مشکلات کلیه . رژیم درمان برای اسید هیالورونیک معمولا شامل تزیریق در ناحیه آسیب دیده در هر هفته برای سه تا پنج هفته است.

تحقیق و پژههش انجام شده در مورد هیالورونیک اسید

در سال 2006، یک تیم تحت رهبری نیکلاس بلیامی، MD، از دانشگاه کوئینزلند در بریزبن استرالیا، بررسی 76 مطالعه مورد بررسی استفاده از اسید هیالورونیک برای درمان استئوآرتریت زانو را مورد بررسی قرار داد. بررسی ها  نشان می دهد که میزان درد در بیماری که متوسط هیالورونیک اسید را تزریق می کند، 28 تا 54 درصد کاهش می یابد. همان نتیجه ای است که همیشه پس از مصرف داروهای ضد التهابی بیماران تجربه میکنند. در همین حال، اسید هیالورونیک توانایی حرکت دادن و فعالیت روزانه را 9 تا 32 درصد بهبود داد.

 

بیمار استئوآرتریت باید بداند ، اسید هیالورونیک راه حل درمان سریع استئوآرتریت نیست . بر طبق بررسی Bellamy که با  همکاری Cochrane ) Cochrane کنسرسیومی بین المللی است که شواهد علمی را برای درمان های پزشکی بررسی می کند ) انجام شد ، به طور متوسط  حدود پنج هفته طول می کشد تا بیمار استئوآرتریت از مزایای کامل هیالورونیک اسید بهره مند شوند.

محصول پیشنهادی برای تقویت چشم ، تقویت بینایی و جلوگیری از پیر چشمی

مشاوره و فروش : 02186072181 - 02186072170 - 02186072193

 

موبایل ( پاسخگو سریع مشاوره و فروش 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) : 0

9012589134

فاکس : 86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

آدرس : تهران ، خیابان میرزای شیرازی ، خیابان فریدون نژادکی پلاک 32

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

طراحی و پشتیبانی توسط گروه فنی مهندسی همگام

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

صفحه توییتر آویژه
صفحه فیسبوک آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه

موبایل ( مشاوره و فروش مستقیم از داروخانه سودمند و پارسینا به سراسر کشور 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) : 0

مقالات مرتبط با هیالورونیک اسید ، Hyaluronic Acid

تقویت بینایی

کپسول های هیالورونیک اسید
کپسول تقویت کننده ی چشم

موبایل ( پاسخگو سریع مشاوره و فروش 9 صبح الی 11 شب حتی ایام تعطیل ) : 0