نمایندگی انحصاری Krauterhaus از کشور آلمان

تلفن : 02186072486

تاثیر پذیری گلوکوزامین  بر بدن بیشتر است یا هیالورونیک اسید

 

کلسترول سدیم و گلوکوزامین، مکمل های محبوب هستند که برای درمان درد و از دست دادن عملکرد مرتبط با استئوآرتریت استفاده می شود. با این حال، اغلب مطالعات انجام شده در مورد اثربخشی آنها در مقایسه با پلاسبو در کاهش درد و یا آسیب مفصلی، نسبتا کمتری دارند.

هاندرویتین چیست؟

 

کندرویتین جزء اصلی غضروف است که به حفظ آن کمک می کند. در بدن به طور طبیعی ساخته می شود. برای تولید مکمل ها می توان از غضروف حیوانات مانند گاو، خوک یا کوسه تولید کرد یا می توان آن را در آزمایشگاه تولید کرد. این مکمل به عنوان کاندرویتین سولفات به فروش می رسد. در بسیاری از کشورهای اروپایی آن به عنوان یک نسخه تجویزی برای استئوآرتریت تایید شده است. در ایالات متحده آمریکا اغلب با مکمل گلوکوزامین همراه است.

گلوکوزامین چیست؟

 

گلوکوزامین مانند کاندرویتین یک ترکیب طبیعی در غضروف سالم است که در اطراف مفاصل به صورت مایع وجود دارد. برای مکمل های غذایی، آن را از پوسته های حلزونی برداشته و در آزمایشگاه می سازند. این می تواند در فرم های شیمیایی زیادی باشد، اما یکی از بیشترین مورد استفاده در آرتریت، گلوکوزامین سولفات است. در آزمایشات نشان داده شده که گلوکوزامین دارای خواص ضد التهابی بوده و به بازسازی غضروف کمک می کند.

کندرویتین سولفات در استئوآرتریت

 

کندرویتین ممکن است برای برخی از افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو و دست به کاهش درد کمک کند. اما معمولا از بین 100%آدم ها 8 الی 10 درصد هستند که دردشان تسکین پیدا می کند که بعد از 3ماه دیگر هیچ اثری بر روی بدن ندارد.

یک مطالعه در سال 2011 که در مجله آرتروز و روماتیسم منتشر شده بود، نوشت که کلسترولین سولفات به میزان کم درد را بهبود می دهد. این مکمل از ماهی ساخته شده و روزانه در دوز 800 میلی گرم به مدت 6 ماه مصرف می شود. بیماران پس از 3 ماه درمان برخی از بهبود را گزارش کردند. در مدت زمانی کوتاهی صبح ها سخت بیدار می شدند. کندرویتین قدرت جذب را بهبود نیافت. علاوه بر این، بیماران تحت درمان ، با کندرویتین از داروهای کم درد (استامینوفن) استفاده نکردند.

از آنجا که هيچ عارضه جانبی به علت کندرويتين گزارش نشده است، می توان آن را به عنوان جایگزینی برای داروهای ضد التهاب غير استروئيدی برای بيماران تجویز کرد. کلسترول و داروهای ضدالتهاب با بیماری سرطان مقابله می کنند. با این حال درد را سریعترکاهش میدهد ، اما ممکن است باعث عوارض جانبی جدی (افزایش خطر خونریزی گوارشی، حمله قلبی یا سکته مغزی و تعامل با داروهای دیگر) شود، خصوصا در سالمندان.

گلوکوزامین در استئوآرتریت

 

گلوکوزامین ممکن است برای برخی از بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو، مفصل ران و ستون فقرات، کمر درد را تسکین دهد. طب سنتی در پایگاه جامع گلوکوزامین به عنوان "احتمالا موثر" برای استئوآرتریت طبقه بندی شده است، بنابراین رتبه آن بالاتر از کندروتین است. اکثر مطالعات انجام شده در این مطالعه در مورد بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو انجام شده است. از آنجا که گلوکوزامین بسیار ایمن است، می توان آن را به جای داروهای ضد التهابی برای بیمارانی که نیازمند درمان طولانی هستند و نمی توانند مصرف کنند، تجویز می کنند.

با این حال، برخی از مطالعات نشان می دهد که گلوکوزامین همان درد را به عنوان یک دارونما (قرصی که حاوی هیچ دارویی نیست) فراهم می کند. این اثر "پلاسبو" نامیده می شود، که در آن بیماران انتظار دارند که احساس بهتری داشته باشند. یک مثال از مطالعه ای که در سال 2010 در مجله انجمن پزشکی آمریکایی منتشر شده است نشان می دهد که گلوکوزامین در مقایسه با دارونما در افراد مبتلا به کمردرد مزمن ناشی از استئوآرتریت در ستون فقرات پایین تر از میزان درد کمتری ارائه نمی دهد.

کالج آمریکایی روماتولوژی در آخرین توصیه های درمان پوکی استخوان خود که در سال 2012 منتشر شده بود ، نوشت که کاندرویتین یا گلوکوزامین را برای درمان اولیه استئوآرتریت توصیه نکنید. مکمل همودریدین و گلوکوزامین به تنهایی یا در ترکیب ممکن است برای همه افراد مبتلا به استئوآرتریت کار نکند. با این حال، بیمارانی که این مکمل ها را مصرف می کنند و کسانی که با آنها بهبود می یابند نباید از مصرف آنها جلوگیری کنند.

 

تفاوت در اثربخشی کندریتین نیز ممکن است ناشی از تغییرات در دوز و کیفیت مکمل باشد. محتوای کندرویتین بین مارک های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. نگرانی های مشابه در مورد مکمل های گلوکوزامین به وجود آمده است. با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید که کدام یک از مارک ها را انتخاب کنید هنگام آزمایش هر کدام از این مکمل ها یا یک محصول ترکیبی.

محصول پیشنهادی برای تقویت چشم ، تقویت بینایی و جلوگیری از پیر چشمی

تلفن : 02186072486

 

فاکس :86072643

آدرس ایمیل : info@ateph.ir

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آویژه تجارت فارمد می  باشد.

 

صفحه توییتر آویژه
صفحه فیسبوک آویژه
کانال تلگرام آویژه
صفحه اینستاگرام آویژه